Прочитать инструкцию

Исполнение желания

Техники исполнения желания

Фото для визуализации

Аудио медитации

Видео материалы

Книги и статьи

Аудио книги

Достижение финансового благополучия

Техники достижения финансового благополучия

Фото для визуализации

Книги и статьи

Аудио книги

Достижение цели

Техники достижения цели

Фото для визуализации цели

Книги и статьи

Эмоциональное равновесие и здоровье

Техники достижения радости и счастья

Оранжевая терапия

Музыка для релаксации

- Chakra Balancing

- Cristals

- Harmony & wellness

- Healing Massage

- Йога

- Meditation & Visualisation

- Relaxation In-Di-Go

- Дождь

Минутка расслабления

Тесты

Видео материалы

Книги об эмоциональном здоровье

Мандалы

Дельфинотерапия (фото)

Дельфинотерапия (видео)

Анималотерапия (фото)

Семья

Супружеская отношения

Детские проблемы

Подрастковые проблемы

Шизофрения. Информация для родственников

Кризисы и семья

Успех, карьера, профессия

Советы и методы для успешного поиска работы и подготовки к интервью

Профессиональное сгорание

Видео материалы

Книги и статьи

Аудио книги

Школа управления судьбой

Самопознание

Коучинг

О Жизни... Slimību psiholoģija
Nesen vienā televīzijas raidījumā, kurš stāstīja par padomju laika dzīves hronikām, bija pateikts, ka 70.-80.gados, cilvēki ziemā maz slimoja, bērni visu ziemu pavadīja ārā, kalnos, ēdot sniegu un lāstekas, bet pats lielākais bērniem un pieaugušajiem kārums bija "Eskimo" pat vislielākajā salā, jo saldējumu tirgoja uz katra stūra. Tagad Jūs varat iedomāties, ka Jūsu bērns ēd saldējumu pie temperatūras -15? No tā laika daudz kas ir izmainījies, saldējums ziemā uz ielām vairs netiek tirgots. Dzīves temps ir pavisam citāds. Un nez kāpēc mēs un mūsu bērni ir sākuši slimot. Imunitāte ir novājināta -  tā saka speciālisti. Kas notiek ar mums? Kāpēc ar progresu medicīnā vēzis un  citas ne mazāk briesmīgas slimības aizrauj sev līdzi kā vecos, tā arī jaunos? Bieži var dzirdēt ka, slimības mūsu dzīvē atnāk ne tāpat vien, bet gan kā mentālas pasaules uztveres sekas, noteiktas domāšanas, uzvedības vai psiholoģiskās iedarbības dēļ. Tagad, apvienojot vadošo speciālistu viedokļus psihosomatikas jomā, (slimības saistītas ar emocionālo stāvokli un iekšējo konfliktu), pacentīsimies paskatīties uz dažām slimībām no cita redzes punkta. Doto teoriju atbalsta arī austrumu medicīna, kura izskata cilvēka slimību sistemātiski – viena orgāna cieša saistība ar citu, tāpat arī saistība ar domāšanas veidu un emocionālo labsajūtu. Nevienam neko neuzspiežam, tikai piedāvājam vēlreiz pārdomāt , kā Jūs ar savām domām un jūtām ietekmējat savu veselību. Lai noskaidrotu saslimšanas iemeslu, Jums nāksies iedziļināties savā dvēseliskajā stāvoklī un saprast, kas ietekmē Jūsu fizisko stāvokli. Tātad,

Galvas sāpes:

Slimības cēloņi: ideju disbalanss, graujošas domas, sevis nepieņemšana, kritiska attieksme pret savu personu, bailes, paškritika.

Galvas sāpes  - pirmkārt, tas ir Jūsu zemapziņas signāls  par to, ka kaut ko darām nepareizi. Liekulība ir cits svarīgs galvas sāpju iemesls. Piemēram, Jūs runājat ar cilvēku, kurš Jums nepatīk.  Jūs esat spiesti smaidīt viņam un teikt labus vārdus. Tajā pat laikā viena smadzeņu puslode reģistrē nepatīkamas jūtas, kuras ir izsaucis tas cilvēks, bet cits – Jūsu ārējā uzvedība. Apkopojot to, var teikt, ka vieni galvas muskuļi ir atslābināti, bet citi tiek sasprindzināti. Domu ar jūtu neatbilstība izsauc galvas sāpes.

Iespējamais risinājums, kas palīdzēs izdziedināt: „Manas domas un ķermenis ir līdzsvarā. Es mīlu un   cienu sevi. Es koncentrējos uz pozitīvām domām un atmiņām. „

Vēzis:

Slimības cēloņi: dziļa emocionāla brūce, vecie aizvainojumi, bēdas , kas neliek mieru, un iznīcina no iekšpuses.

Vēzis – tā ir vienlaicīga šūnu izmaiņa kā tādu un sistēmas nedarbošanās. Ar šo slimību slimo tie, kuri ir pārcietuši smagu psiholoģisku traumu un kuri nes visas negatīvās emocijas sevī. Pie psiholoģiskajām traumām, kuras var izsaukt nopietnas slimības, attiecas: pamestā trauma, pazemojums, nodevība, netaisnība. Kā likums, ar vēzi slimo tie cilvēki, kuri tā grib dzīvot mīlestībā un saskaņā ar saviem mīļotajiem, ka pārāk ilgi apspiež dusmas un aizvainojumu uz viņiem. Turklāt viņi sev aizliedz izrādīt šīs negatīvās jūtas, kuras sakrājas un pastiprinās katru reizi, kad kāds notikums atgādina par veco psiholoģisko traumu. Pienāk diena, kad cilvēks sasniedz savu emocionālo robežu – tajā it kā viss uzsprāgst, un tad parādās vēzis. Vēzis var parādīties gan emocionālā sasprindzinājuma stāvoklī, tāpat arī pēc konflikta atrisināšanas.

Iespējamais risinājums, kas palīdzēs izdziedināt: „Es piedodu un palaižu visus pagātnes  aizvainojumus. Es piedodu tiem , kuri mani aizvainoja. Es piedodu sev. Es mīlu un atbalstu sevi„

Stostīšanās

Slimības cēlonis: nedrošība, nepastāv  pašizpausmes iespēja.

Stostīšanās – runas defekts, kurš parādās bērnu vecumā un bieži vien var turpināties visu dzīvi. Tie, kuri stostās bērnībā un jaunībā, bieži vien baidās izteikt savas vēlmes un vajadzības. Viņi arī baidās no tiem, kuri demonstrē varu, īpaši bail ir tajos brīžos, kad viņam nākas kaut ko izteikt vai parādīt.

Iespējamais risinājums, kas palīdzēs izdziedināt: „Es brīvi varu pastāvēt par sevi. Tagad es brīvi varu izteikt visu, ko gribu. Esmu drošībā.”

Depresija

Slimības cēloņi: nomāktība, dusmu izpausmes, nedrošības jūtas.

Depresija – tas ir līdzeklis aizsargāties no spiediena, presinga  ,īpaši emocionālā. Cilvēks nonāk pie tāda stāvokļa, kad saprot, ka vairs neizturēs emocionālo spiedzi. Novērojumi rāda, ka depresijai vairāk ir pakļauti tie, kuriem ir sliktas attiecības ar pretējā dzimuma vecākiem. Tieši tā tiek skaidrots, tas fakts, ka cilvēkam, atrodoties depresijā, ir nosliece vainot tajā sievu vai vīru. Piemēram, vīrietis, kurš cieš no depresijas, izturas pret sievu tā, kā grib, bet viņš nespēj izturēties tāpat pret savu māti. Atsakoties pieņemt palīdzību, viņš turpina turēt ļaunumu vai naidu, kuru izjūt pret pretējā dzimuma vecāku un  iesīkst savās sāpēs. Jo nopietnāka psiholoģiskā trauma, kura tika pārdzīvota bērnībā vai jaunībā, jo smagāka būs depresija. Tā kā cilvēks depresijas stāvoklī atsakās pats sev palīdzēt un arī neprasa palīdzību citiem, palīdzēt viņam atbrīvoties no depresijas var tikai cilvēki, kuri dzīvo viņam blakus. Ir jāsaprot , ka depresija ir saistīta ar bērnībā vai jaunībā pārdzīvotajām emocionālajām ciešanām. Cilvēkam, kurš cieš no depresijas, dominē atstumtā jūtas un bailes tikt atstumtam. Ja cilvēkam , kurš cieš no depresijas, parādās domas par pašnāvību, viņā visdrīzāk kaut ir miris, lai atbrīvotu vietu, kaut kam jaunam, un viņš šo atmirušo daļu uzskata kā visu personību kopumā.

Iespējamais risinājums , kas palīdzēs izdziedināt: „Es esmu brīvs no bailēm. Es piedodu saviem tuviniekiem un sev. Es pats veidoju savu dzīvi. Es pats lemju, ko man vajag. Dzīve atnes man to, ko man vajag”.

Alerģija

Slimības cēloņi: aizkaitināmība, riebums, pretrunīga attieksme, konflikti un vecāku nekonsekvence audzināšanas jautājumos.

Alerģija – paaugstināta organisma jūtība pret kādu vielu. Alerģija ir saistīta ar slimībām, kas saistītas ar imūno sistēmu. Alerģisks cilvēks parasti nevar kaut ko ciest. Viņš ar lielām grūtībām spēj pielāgoties cilvēkiem vai situācijām. Daudzi alerģiski cilvēki ātri apvainojas. Viņi bieži  sevi uzskata par agresijas objektu un paaugstina nepieciešamo pašaizsardzības pakāpi. Alerģija vienmēr ir saistīta ar iekšējām pretrunām. Viena alerģiska cilvēku puse uz kaut ko tiecas, bet otra puse apspiež šo tiekšanos. Piemēram, alerģisks cilvēks var priecāties par kaut kā klātbūtni un vienlaicīgi vēlas , lai šis cilvēks aizietu: viņš mīl šo cilvēku, bet tajā pat laikā nevēlas parādīt savu neatkarību no viņa. Pēc garām pārdomām alerģiskie cilvēki atrod daudz trūkumu jebkurā cilvēkā. Ļoti bieži alerģijas cēlonis slēpjas tajā, ka alerģiska cilvēka vecākiem bija pilnīgi atšķirīgi uzskati uz dzīvi un viņi patstāvīgi strīdējās. Alerģija var izrādīties labs veids, kā pievērst sev uzmanību, it īpaši ja tā izpaužas kā grūtības elpot, kad alerģisks cilvēks nevar tikt galā bez citu palīdzības. Alerģija bieži vien var būt saistīta ar to, ko cilvēks mīl visvairāk. Piemēram, ļoti var garšot piena produkti, bet ciest no alerģijas no tiem. Ja cilvēks cieš no alerģijas no kaut kādiem produktiem, tas var būt saistīts ar to, ka cilvēks neprot izbaudīt dažādus priekus dzīvē. Ja jums ir alerģija no putekļiem vai dzīvniekiem, tas varbūt saistīts ar to, ka Jūs bieži bijāt agresijas objekts.

Iespējamie risinājumi, kā izdziedināt: „Pasaule ir droša un draudzīga. Esmu mierīgs, un man ir droši.”

Alkoholisms un narkomānija

Slimības cēloņi: bezjēdzības izjūta it visā, vainas sajūta, neadekvāta uzvedība, sevis noliegšana, bēgšana no sevis, bailes, konflikti ar pārāk kontrolējošiem vecākiem.

Alkoholisms un narkomānija – atkarību slimības. Parasti tiem, kuri cieš no alkoholisma un narkomānijas, bērnībā ir bijuši ļoti kontrolējoši vecāki. Alkoholiķis ir cilvēks, kurš sūta īsziņu savai mātei „mammu, esmu jau liels un varu darīt to, kas man patīk, tādēļ  ka es nebaidos no tevis”. Narkomānus un alkoholiķus apvieno bēgšana no realitātes, narkotiku un alkohola iedarbībā šie cilvēku uz kaut kādu laiku atrodas ilūziju pasaulē.

Iespējamie risinājumi kā izdziedināt: „Es dzīvoju šeit un tagad. Esmu atbildīgs par savu dzīvi. Es daru pareizu izvēli. Es cienu sevi un apkārtējos”.

            Lai saprastu savus iekšējos konfliktus , pamēģiniet atbildēt uz šādiem jautājumiem:

1. Ar kādiem epitetiem vislabāk var raksturot  to, ko es jūtu savā ķermenī dotajā brīdī?

Atbilde uz šo jautājumu palīdzēs saprast Jūsu attieksmi pret cilvēku vai situāciju, kuri provocēja problēmu.

2. Ko man neļauj darīt mana slimība?

Atbilde uz šo jautājumu palīdzēs saprast, kādās Jūsu vēlmes ir bloķētas.

3. No kā man vajadzētu atteikties savas slimības dēļ?

Atbilde uz šo jautājumu Jums palīdzēs saprast, kādas Jūsu vēlmes ir bloķētas (piemēram, no braukšanas ar slēpēm)

4. Ja es atļautu sev realizēt savas vēlmes , kā izmainītos mana dzīve?

Atbilde uz šo jautājumu palīdzēs Jums saprast, kādas Jūsu vēlmes ir bloķētas kā personībai.

5. Ja es ļautu sev būt...(ierakstiet šeit atbildi uz iepriekšējo jautājumu), kas dīvains vai nepieņemams notiktu manā dzīvē?

Atbilde uz šo jautājumu palīdzēs Jums atklāt ticību, kas bloķē Jūs, Jūsu vēlmes un vajadzības pašrealizācijā, tādā veidā izraisot slimību.

Ja raksta tēma ir aktuāla Jums vai Jūsu tuviniekiem, vērsieties pēc palīdzības psiholoģiskajā centrā „Valentia”, telefons 29165338 (ģimenes psihoterapeits Tatjana –Vidavska Rusnaka), tel. 29637681 (psihologs konsultants Nadežda Olehnoviča).
Прочитано: 890

Поделится ->lv LV rus RUS

УСЛУГИ


img


 

 

Новости Даугавпилса Grani.lv