Прочитать инструкцию

Исполнение желания

Техники исполнения желания

Фото для визуализации

Аудио медитации

Видео материалы

Книги и статьи

Аудио книги

Достижение финансового благополучия

Техники достижения финансового благополучия

Фото для визуализации

Книги и статьи

Аудио книги

Достижение цели

Техники достижения цели

Фото для визуализации цели

Книги и статьи

Эмоциональное равновесие и здоровье

Техники достижения радости и счастья

Оранжевая терапия

Музыка для релаксации

Минутка расслабления

Тесты

Видео материалы

Книги об эмоциональном здоровье

Мандалы

Дельфинотерапия (фото)

Дельфинотерапия (видео)

Анималотерапия (фото)

Семья

Супружеская отношения

Детские проблемы

Подрастковые проблемы

Шизофрения. Информация для родственников

Кризисы и семья

Успех, карьера, профессия

Советы и методы для успешного поиска работы и подготовки к интервью

Профессиональное сгорание

Видео материалы

Книги и статьи

Аудио книги

Школа управления судьбой

Самопознание

Коучинг

О Жизни... Psihoterapija
Kas ir psihoterapija?

Kas notiek psihoterapijas laikā?

Kas ir psihoterapeits?

Psihoterapijas pamatveidi, ko izmanto mūsu centra speciālisti.

Kā var pierakstīties pie psihoterapeita?

Individuālā psihoterapija.

Grupu psihoterapija.

Ģimenes terapija.

Kas ir psihoterapija?

психотерапияPsihoterapija – zinātniski pamatots un empīriski pārbaudīts darbības veids, kas vērsts uz palīdzību cilvēkiem psiholoģisku un sociālu problēmu gadījumos vai ciešanu stāvokļos. Tas ir īpašs starppersonu mijiedarbības veids, pie kura cilvēkam tiek sniegta profesionāla palīdzība ar atsevišķu psihoterapeitisku metožu palīdzību.
Psihoterapija - tie ir meklējumi. Reizēm cilvēki saka, ka viņiem „NAV IZEJAS” no tiem apstākļiem, kādi ir izveidojušies. „Nav bezizejas situāciju – ir ne paši patīkami lēmumi”. Bieži vien situācija tikai šķiet bez izejas – tieši tāpēc, ka iespējamās izejas cilvēkam liekas „nepareizas”, „nepieņemamas” u.tml. – bet reizēm viņš pats „stūrgalvīgi negrib ieraudzīt šīs izejas”. Ja tās (izejas) gudri un aktīvi meklē (ko pieprasa psihoterapijas process) – atrodas kaut vai viena izeja. Var būt, drusciņ sānis, var būt, tepat līdzās – pagaidām nepamanīta, bet izeja ir vienmēr: no jebkuras sarežģītas situācijas.
Psihoterapija – ne tikai izejas meklēšana, bet arī stiprākais atbalsts. Katra izeja – ieeja kādā jaunā dzīvē. Klientam ir jāpieliek daudz savu emocionālo un fizisko spēku, lai pārejot no problēmsituācijas kaut kādā jaunā situācijā, mācītos šajā jaunajā situācijā dzīvot – un mācītos dzīvot BEZ savas problēmas. Un šajā momentā psihoterapija ir tas salmiņš, kas palīdz turēties virs ūdens.
Psihoterapija – kopīgs process, kurā psihoterapeits un klients kopīgi strādā, lai atrisinātu problēmu un beigās lēmumu vienmēr pieņem klients.

Kas notiek psihoterapijas laikā?

Psihoterapijas laikā cilvēks runā par savām vēlmēm, vajadzībām un jūtām, kā par esošajām, tā arī par pagājušajām. Kādēļ tas palīdz? Tam ir daudz iemeslu:
Pirmkārt, ar psihoterapeitu drīkst runāt par visu, kas ienāk prātā, par daudzām ļoti personiskām lietām, par kurām cilvēki negrib runāt atklāti. Psihoterapeitam nav aizspriedumainu priekšstatu par to, kas ir pareizi vai nepareizi, ko jādara vai ko nav jādara. Psihoterapeitam ir svarīgi, lai cilvēks var brīvi izteikties, tādēļ, ka svarīgi nonākt līdz tam, ko klients patiešām grib. Bieži vien cilvēkiem ir grūti pieņemt lēmumus ne tādēļ, ka viņiem nav pietiekami priekšstatu par to, kā var rīkoties, bet tādēļ, ka viņiem nav bijusi iespēja izrunāt problēmu ar kādu, kas nemēģinās pieņemt lēmumu viņu vietā. Psihoterapeita darbs arī paredzēts tam, lai palīdzētu cilvēkam iemācīties pieņemt priekš viņa pareizus lēmumus.
Otrkārt, vairākums no mums nav īsti godīgi pret sevi. Mēs visi mēģinām apmānīt paši sevi, bet psihoterapeita uzdevums – palīdzēt cilvēkam apzināties, kad tas drīkst notikt. Psihoterapeits, piemēram, var norādīt uz to, ka divi izteicieni nesaskan viens ar otru. Piemēram, ja ņemam jūtu pretrunīgumu attiecībā uz sievu, vīru, vecākiem. Cilvēks var teikt, ka viņam daudz kas nepatīk sievā – kā viņa viņu kaitina, kā reizēm viņam gribas viņu pamest. Tomēr vienlaicīgi ir iemesli, kas liek dzīvot kopā ar viņu. Situācijās, kad jūtas ir pretrunīgas – psihoterapeits palīdz neizlaist no redzesloka visus svarīgos faktus un pārdzīvojumus, lai klients varētu pieņemt lēmumu, ņemot vērā visus faktorus.
Treškārt – kad sākas izmaiņas, tās aizskar cilvēka apkārtējo vidi. Var gadīties tā, ka paši tuvākie cilvēki var uzskatīt, ka psihoterapija nemaz nepalīdz. Nereti tas liecina par nemieru attiecībā uz iespējamajām izmaiņām. Uzvedības izmaiņas var izsaukt neizpratni un neapmierinātību kādam no tuviniekiem. Tādas reakcijas var liecināt par pretestību, nepieciešamību adaptēties, ka izmaiņas ir priekšvēstneši klienta tuviniekiem. Ir jāzina, ka gandrīz vienmēr psihoterapijas laikā klienta tuvumā atrodas cilvēki, kuri ir pārliecināti, ka viņam kļūst tikai sliktāk. Situācijās, kad apkārtējie protestē – psihoterapeits atbalsta klientu, viņa centienus pēc izmaiņām – un bieži vien tieši šajā psihoterapijas etapā klients tiešām sāk progresēt.
Un vēl izmaiņas var radīt vilšanos un bezjēdzību no psihoterapijas procesa. Iespējams, pat liksies, ka neko nevar izmainīt, ka psihoterapeits pats nezina, ko dara un tam nav nekādas jēgas. Nereti šīs izjūtas pamudina cilvēkus aiziet no psihoterapijas procesa, nepabeidzot to. Bet šāda iekšēja pretestība bieži ir kā indikators tam, ka process notiek, kaut arī tas sagādā ciešanas. Šajā etapā psihoterapeits atbalsta klientu un apspriež viņa šaubas, kas savukārt tāpat veicina problēmas atrisināšanu.

Kas ir psihoterapeits?

Kas tad viņš ir?
Pirmā un visvairāk izplatītā versija, kas balstās uz mītiem – psihoterapeits ir cilvēks, kas redz klientam cauri. Un līdz ar to, var pateikt, kas viņam ar psihi nav kārtībā, lai viss būtu labi.
Otra – prezentē uzskatu, ka psihoterapeits ir daudz gudrāks par pacientu un tādēļ zina neizprotamus viņam paņēmienus ar kuru palīdzību viņš var tikt galā ar smagu situāciju. Tiek uzskatīts, ka būs izrunāta kāda maģiska formula un viss būs jauki.
Trešā versija psihoterapeitam pieraksta pavisam necilvēcīgas īpašības – pārvaldot hipnozi, klientam nemanot viņš var izdarīt tā, lai viss notiktu pēc klienta prāta.
Tie ir mīti. Bet patiesība slēpjas tajā, ka psihoterapeits rada klientam drošus apstākļus, kuros ir iespēja domāt, runāt par savu problēmu, pašam piedalīties, būt atbildīgam par problēmas veidošanos un veikt izmaiņas, kas uzlabos dzīves kvalitāti.
Psihoterapeits palīdz klientam izsekot iespējamās izejas no radušās situācijas, modelēt iespējamo tālāko notikumu attīstību un kā tas vai cits lēmums var ietekmēt kā paša klienta, tā arī viņa tuvinieku dzīvi....

Psihoterapijas pamatveidi, ko izmanto mūsu centra speciālisti.

Šodien eksistē daudz psihoterapijas virzienu un skolu. Labākais virziens, labākā skola, labākais modelis neeksistē.
Mēs savā darbā pieturamies pie integratīvās psihoterapeitiskās pieejas: „Katram klientam – sava psihoterapija”. Tas nozīmē, ka katram konkrētam gadījumam tiek piemeklēts tāds psihoterapeitisko elementu un tehniku apvienojums, kas maksimāli efektīvi palīdzēs konkrētu uzdevumu risināšanā. Starp psihoterapeitiskā darba pamatvirzieniem, ko izmantojam savā centrā var izcelt:

tāpat skatīties:

Ģimenes psihoterapija

Āsu pēctraumatisko stāvokļu terapija

Ēriksona hipnoze un terapija

Narratīvā psihoterapija

Mākslas terapija

Muzikālā psihoterapija

Pasaku terapija

Smilšu psihoterapija

Uz ķermeni orientētā psihoterapija

Mediācija

Kā var pierakstīties pie psihoterapeita?

Pierakstīties uz psihoterapiju var pa telefoniem:
  (+371)29165338, (+371)29637681,
 vai pēc adreses: LPPC „Valentia”, Lačpleša iela 30-2, Daugavpils.

Uzdot jautājumus un uzzināt sīkāku informāciju vara mūsu mājas lapā: www.ppcvalentia.com
Vai pa e-pastu: ppcvalentia @ inbox.lv

 

Mūsu centra speciālisti gatavi Jums palīdzēt.
Konfidencialitāte jebkurā gadījumā un anonimitāte garantētas.

 

Дополнительно по данной категории

18.03.2011 - Cenu lapa
18.03.2011 - Supervīzijas
18.03.2011 - Treniņi, atbalsta grupas
18.03.2011 - Semināri
18.03.2011 - Koučings – mērķa sasniegšanaПоделится ->lv LV rus RUS

УСЛУГИ


img


 

 

Новости Даугавпилса Grani.lv